Ana Sayfa › Üniversiteler

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi

Üniversite Hakkında

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi

Üniversitenin güncel programları, kontenjanları ve yerleşme verileri için resmî kaynakları inceleyin.

Program ve tercih bilgileri

YÖK Atlas üzerinden üniversite ve program araması yapabilirsiniz. Kontenjan ve puanlar yıla ve programa göre değişir.

Resmî kayıt

e-Devlet üniversite listesi.

Fakülteler ve Akademik Birimler

Akademik birim bilgileri hazırlanıyor.

YKS Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

2026 yerleştirme verisi · 69 program. Program adını arayarak listeyi süzebilirsiniz.

ProgramPuan türüKontenjanTaban puanBaşarı sırası
Tıp (İngilizce) (Burslu)SAY6550,545133
Eczacılık (İngilizce) (Burslu)SAY7490,88126.717
Tıp (İngilizce) (%50 İndirimli)SAY42485,65831.072
Psikoloji (İngilizce) (Burslu)EA7405,66835.024
Psikoloji (Burslu)EA7405,45035.317
Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) (Burslu)SAY8466,37348.221
Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)SAY7464,48849.980
Biyomedikal Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)SAY5457,02756.984
Eczacılık (İngilizce) (%50 İndirimli)SAY39449,60564.059
Hemşirelik (İngilizce) (Burslu)SAY12444,99768.503
Hemşirelik (Burslu)SAY13440,07273.278
Eczacılık (İngilizce) (Ücretli)SAY6424,35189.292
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Burslu)SAY5419,00795.196
Beslenme ve Diyetetik (Burslu)SAY4416,60497.821
Beslenme ve Diyetetik (İngilizce) (Burslu)SAY4413,439101.312
Sağlık Yönetimi (Burslu)EA4367,826102.655
Sosyoloji (Burslu)EA2350,394147.466
Anestezi (Burslu)TYT6404,885177.664
Aşçılık (Burslu)TYT5399,657193.183
Hemşirelik (%50 İndirimli)SAY85342,364205.959
Hemşirelik (İngilizce) (%50 İndirimli)SAY76339,947210.908
Bilgisayar Programcılığı (Burslu)TYT7388,776229.286
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Burslu)TYT7387,298234.651
İlk ve Acil Yardım (Burslu)TYT7387,229234.933
Biyomedikal Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli)SAY20325,662242.343
Fizyoterapi (Burslu)TYT5384,441245.169
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (Burslu)TYT6384,087246.513
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Burslu)TYT4375,788280.092
Ağız ve Diş Sağlığı (Burslu)TYT6373,550289.646
Elektronörofizyoloji (Burslu)TYT4373,383290.349
Biyomedikal Cihaz Teknolojisi (Burslu)TYT3366,372322.317
Optisyenlik (Burslu)TYT7363,076338.724
Ameliyathane Hizmetleri (Burslu)TYT6358,649361.866
Patoloji Laboratuvar Teknikleri (Burslu)TYT4356,825372.054
Odyometri (Burslu)TYT4354,921382.849
Diyaliz (Burslu)TYT4354,803383.520
Tıbbi Veri İşleme Teknikerliği (Burslu)TYT5354,619384.588
Radyoterapi (Burslu)TYT5350,381409.714
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (%50 İndirimli)SAY33272,887412.466
Podoloji (Burslu)TYT5348,059424.188
Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) (%50 İndirimli)SAY51263,670456.344
Ortopedik Protez ve Ortez (Burslu)TYT4341,376468.515
Sağlık Yönetimi (%50 İndirimli)EA27251,668758.874
Anestezi (%50 İndirimli)TYT39306,496771.955
İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)TYT42302,823811.859
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (%50 İndirimli)TYT42300,974832.485
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (%50 İndirimli)TYT31285,2731.019.664
Beslenme ve Diyetetik (%25 İndirimli)SAY27181,9591.068.938
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (%50 İndirimli)TYT41278,0481.111.821
Ağız ve Diş Sağlığı (%50 İndirimli)TYT38277,0351.125.312
Fizyoterapi (%50 İndirimli)TYT33258,4741.378.999
Aşçılık (%50 İndirimli)TYT34254,6621.432.629
Bilgisayar Programcılığı (%50 İndirimli)TYT44247,0881.540.676
Ameliyathane Hizmetleri (%50 İndirimli)TYT37244,2251.581.536
Radyoterapi (%50 İndirimli)TYT34233,3871.735.836
Elektronörofizyoloji (%50 İndirimli)TYT30229,3381.792.115
Patoloji Laboratuvar Teknikleri (%50 İndirimli)TYT31224,3271.859.956
Biyomedikal Cihaz Teknolojisi (%50 İndirimli)TYT25223,8881.865.921
Odyometri (%50 İndirimli)TYT25216,0511.965.029
Podoloji (%50 İndirimli)TYT34213,9511.989.982
Ortopedik Protez ve Ortez (%50 İndirimli)TYT19200,1512.118.592
Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli)SAY42304,871—
Sosyoloji (%50 İndirimli)EA13245,586—
Tıbbi Veri İşleme Teknikerliği (%50 İndirimli)TYT34214,140—
Optisyenlik (%50 İndirimli)TYT41206,092—
Psikoloji (İngilizce) (%25 İndirimli)EA46202,567—
Psikoloji (%25 İndirimli)EA46196,306—
Diyaliz (%50 İndirimli)TYT25183,321—
Beslenme ve Diyetetik (İngilizce) (%25 İndirimli)SAY27180,016—

Kaynak: Sitedeki 2026 program kayıtları. Başarı sırası ve taban puanı aynı program satırında gösterilir. Resmî tercihte ÖSYM ve YÖK Atlas verilerini kontrol edin.

Kampüsler ve Yerleşkeler

Kampüs bilgileri hazırlanıyor.

Yakındaki KYK Yurtları

Bu bölüm DoğruRehber'deki KYK yurtlarıyla üniversite ve kampüs eşleştirmesi tamamlandıkça otomatik doldurulacak.

Hedef: “Bu üniversiteyi kazanırsam nerede kalırım?” sorusunu yurt, kampüs ve ulaşım bilgisiyle birlikte cevaplamak.

Ulaşım

Metro, ANKARAY, otobüs, minibüs ve yurt–kampüs ulaşım bilgileri yalnızca doğrulanmış kaynak bulunduğunda gösterilecektir.