Meslekler SözlüğüO İle Meslekler

Otomotiv Teknolojisi Teknikeri Nedir? Ne İş Yapar?

Otomotiv Teknolojisi Teknikeri Nedir? Ne İş Yapar? Otomotiv Teknolojisi Teknikeri meslek kodu nedir? Görev tanımı nedir?

Otomotiv Teknolojisi Teknikeri Meslek Tanımı : Tarımda ve karayolu taşımacılığında kullanılan motorlu araçların, motor ve taşıt gövdesinin yapımı ile bakım ve onarımını yapan, otomotiv veya makine mühendisiyle işçi arasındaki iletişimi sağlayan nitelikli kişidir.

Otomotiv Teknolojisi Teknikeri Ne İş Yapar?; işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:
a) Motorlu taşıt aracı üreten fabrikalarda otomotiv veya makine mühendisi tarafından planlanan işleri uygulamaya koymak,
b) Parçaların üretimi, birleştirilmesi (montaj), ürünün kalite yönünden kontrolü ve denenmesi aşamalarında ortaya çıkan aksaklıkların giderilmesini sağlamak,
c) Üretim ve servis ünitelerinde kullanılan makine ve parçaların hizmete hazır durumda olması ile ilgili önlemleri almak, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Otomotiv Teknolojisi Teknikeri Meslek Kodu : 3115.14

Meslek Ana Grubu :
Teknisyenler, Teknikerler Ve Yardımcı Profesyonel Meslek Mensupları

Meslek Alt Ana Grubu :
Bilim Ve Mühendislik İle İlgili Yardımcı Profesyonel Meslek Mensupları

Meslek Grubu :
Fizik Ve Mühendislik Bilimleri Teknisyenleri

Meslek Birim Grubu :
Makine Mühendisliği Teknisyenleri

Gereken Minimum Eğitim Düzeyi :
Önlisans

Güncel Meslek :
EVET

Meslek Dosyası Olanlar :
Meslek Bilgi Dosyası bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir