D İle MesleklerMeslekler Sözlüğü

Diğer Ağırlama Ve Konaklama Hizmetleri Yöneticileri Nedir? Ne İş Yapar?

Diğer Ağırlama Ve Konaklama Hizmetleri Yöneticileri Nedir? Ne İş Yapar? Diğer Ağırlama Ve Konaklama Hizmetleri Yöneticileri meslek kodu nedir?

Diğer Ağırlama Ve Konaklama Hizmetleri Yöneticileri Meslek Tanımı : Bu grup, pansiyonlar, konuk evleri ve karavan parkları gibi geçici yada sürekli konaklama yerleri, kafeteryalar, barlar, kafeler ve kantinler, okullar ve mağazaların gıda hizmetleri, sportif tesisler, genel toplantı ve eğlence parklarındaki büfeleri ve başka yerde sınıflandırılmamış diğer ağırlama ve konaklama hizmetleri yöneticiliği yapan kişilerdir.

Diğer Ağırlama ve Konaklama Hizmetleri Yöneticileri Ne İş yapar?; işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:
a) Geçici konaklama yerleri; pansiyonlar, konuk evleri, karavan parkları gibi yada sürekli konaklama yerleri, kafeteryalar, barlar, kafeler ve kantinlerin ihtiyaçlarını tedarik etmek ve yönetmek,
b) Okul ve mağazaların gıda hizmetleri, sportif tesisler, genel toplantı ve eğlence parklarındaki büfelerin ihtiyaçlarını tedarik etmek ve yönetmek ,
c) Başka yerde sınıflandırılmamış diğer ağırlama ve konaklama hizmetleri ile ilgili işleri yürütmek ve yönetmek vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Diğer Ağırlama Ve Konaklama Hizmetleri Yöneticileri Meslek Kodu : 1411.05

Meslek Ana Grubu :
Yöneticiler

Meslek Alt Ana Grubu :
Ağırlama, Perakende Ve Diğer Hizmet Müdürleri

Meslek Grubu :
Otel, Lokanta Ve Restoran Müdürleri

Meslek Birim Grubu :
Otel Müdürleri

Gereken Minimum Eğitim Düzeyi :
İlköğretim

Meslek Detay Bilgileri

Güncel Meslek :
EVET

Meslek Dosyası Olanlar :
Meslek Bilgi Dosyası bulunmamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir